Rozloučení se starým rokem 2023.

25.11.2023

Dnes můj poslední příspěvek v tomto roce.

Chci Vám všem, kdo mne sledujete a čtete mé články, poděkovat. Bez Vás a Vaší účasti by tento blog neměl žádný smysl a účel.

Blíží se čas vánočních svátků.

Je to čas, kdy vzpomínáme a rozjímáme. Jsme plni emocí, jak těch krásných, ta i těch bolestivých, o které se chceme s někým podělit. Abychom na to nebyli sami. Máme touhu udělat druhé šťastnými. Podělit se s nimi o naše nejniternější pocity v nás, o naši radost a dětskou nevinnost, na kterou jsme při tom každodenním shonu a povinností zapomněli.

Přeji Vám všem, abyste vánoční čas prožili v klidu a pohodě. Buď v kruhu rodiny, se všemi, které máte rádi u společného stolu, tak i o samotě.

Přeji Vám, abyste našli v sobě sílu ukončit nesváry v rodině. Nechali za sebou staré spory a nepochopené křivdy. Podali tomu druhému ruku na usmířenou. Třeba jen pouze symbolicky, kdy dotyčný není přítomen, nebo je již mrtvý. Odpustili sobě i tomu druhému. Rozhodli se to sami za sebe ukončit, bez vysvětlování a zdůvodňování. Pozvali ho k společnému stolu. Udělejte to pro sebe.

Dejte sami sobě tento dar přijetí, smíření a odpuštění. Jak sobě, tak i jemu. To není zrada, slabost či selhání, ale naopak. Je to obrovský dar, který dáváte sami sobě. Síla utvořená z lásky ve vás k vám samým. Dáváte tím sami sobě lásku. Rozhodnutí nelpět na tom, co se stalo a co již není možné změnit a udělat jinak. Rozhodnutí nechat všechnu tu bolest odejít, aby vám už přestala ubližovat.

Zda to ten druhý přijme či odmítne, zda vás bude považovat za slabocha už není vaše starost. Není Vaší povinností ho přimět, aby Vás měl rád. Aby Vás miloval. Aby Vás chápal. Aby měl rád sám sebe.

Vy ho před tím, že se nemá rád, nedokáže odpustit a díky tomu v sobě živí vzpomínky na minulost zachránit nemůžete. Je to jeho rozhodnutí, jeho volba. Vy ho pouze můžete přijmout takového, jaký je. Ne pro to, že musíte, ale pro to, že jste se tak sami a dobrovolně rozhodli díky lásce ve Vás.

Přeji Vám, abyste to dokázali. Buďte sami k sobě upřímní.

Uvidíme se opět po Novém roce.

                                                                                                                                        Váš Zohran.