TŘETÍ OKO

08.07.2022

V současné době se objevují nabídky různých esoteriků na otevření třetího oka. Jak vám ho otevřou a vy budete najednou schopni vidět, slyšet a vědět. Budete se umět bez jakýchkoliv pochyb správně rozhodnout. Nebudete dělat chyby.

K tomuto tématu se vyjádřím pomocí jednoho přirovnání.

Existuje dům, který má nespočet pater. Tento dům je ve skutečnosti nekonečný prostor, ve kterém jsou neviditelné věci, energie a informace, které se snažíme vidět, vědět a porozumět jim. Minulost, současnost i budoucnost. Je zde naprosto vše. Pravda, lež, sny, vize, iluze, naše myšlenky, energie emocí, přesvědčení, strachy, touhy, pravdy rozumu, pravdy druhých, které jsme si přisvojili, a to vše je smícháno dohromady a je v nehmotné formě, pouze jako energie a informace.

Patra tohoto domu jsou duchovní úrovně každého člověka. Tedy stupeň jeho poznání a pochopení všeho kolem sebe skrze vlastní zkušenosti. Co sám zná, s čím se již setkal a čemu porozuměl. Tedy jeho moudrost.

V každém patře tohoto domu někdo bydlí. Každý je na jiné duchovní úrovni. Někdo níž a někdo výš.

V suterénu domu bydlí lidé, co vidí jen to, co mohou vidět v suterénu a ze suterénu. Ze své vlastní úrovně, která je jim dána. Neví, že existuje obloha, slunce, hory ... Vše ostatní je jim skryto. Vidí jen tlumené světlo - šero, nebo tmu, ale neví, co to je. Odkud se to bere. Neví, co vytváří světlo, nebo tmu. Žijí a ví jen to, co je jim dovoleno vidět a vědět. To je jejich svět. Jejich jistota, kterou znají.

Mezi nimi v suterénu žije jeden člověk, kterému se najednou otevře samo třetí oko. Uvidí v prostoru dveře. Neví, kam ty dveře vedou. Neví, co je za nimi. Otevře je, vstoupí dovnitř a výtah ho vynese o jedno patro výš. On se ocitá v jiném prostředí, kde je vše, co zná ze suterénu, ale něco navíc. Něco, co nezná. A tak si to ošahává a dává dohromady s tím, co už ví a zná, zkoumá, co to umí, k čemu je to dobré. A tam, v tom prvním patře zůstane tak dlouho, jak je potřeba, dokud všem věcem neporozumí. Může se vracet do suterénu a zpět do prvního patra.

Když už není nic, co by neznal, všemu rozumí, opět díky třetímu oku uvidí dveře. Zase nastoupí a vyjede o patro výš. V něm je vše, co v suterénu a v prvním patře a zároveň jsou tam nové, jiné věci, které nezná. Které nikdy neviděl. S tím také okny dovnitř proniká více světla. A tak se opět učí pracovat a používat to, co je kolem něj.

Po zvládnutí druhého patra je mu umožněno se posunout, podívat do třetího patra a tak dále. Stále se může vracet zpět a cestovat mezi jednotlivými patry.

Pouze ten, co zvládne patro, ve kterém se nachází, může pokračovat o patro výš, pustí ho to dál, kde bude vše z pater pod ním + něco nového, co dá tomu původnímu naprosto jiný význam, či jiný způsob použití.

Ten, kdo nedokáže či nezvládne pochopit a poznat, co se kolem něj nachází, co to je a k čemu to slouží, jak tyto věci - informace správně používat, zůstane na tom konkrétním patře + patra pod ním tak dlouho, dokud tomu neporozumí skrze zkoušky. Zkusím to použít takto. Nebo takto. Abych měl vlastní zkušenost, kdy to lze a kdy nelze. Kdy to funguje a kdy ne. Jak to funguje a jak ne.

A teď si představte člověka, co bydlí v suterénu a někdo mu otevře dveře, nebo on sám si je otevře svým urputnám chtěním a jeho to vynese, nebo spíše vymrští do desátého patra. Kde je mnoho věcí, co nezná. Nikdy to neviděl. Nikdy se s tím nesetkal. Nemá s tím vlastní zkušenost. Změť a chaos předmětů, energií, obrazů, slov, myšlenek, hmoty, nehmoty, jeho představ, jeho strachů .... Je tam úplně vše ze všech pater, která přeskočil a on s tím nemá žádnou zkušenost. Už není cesty zpět. Nemá možnost se vrátit a projít si jednotlivá patra pod ním, prozkoumat je a propojit jejich funkce. Ta se mu tímto zavřela a on zůstane uvězněn v desátém patře.

Co se s takovým člověkem, který zná pouze suterén a najednou se ocitne v naprosto neznámém světě, plném věcí, které nezná, neví, co umí, k čemu slouží, jakým způsobem je použít, asi stane? Neví a nemá ponětí, zda jsou bezpečné, nebo nebezpečné. Bude strachy bez sebe a nebude vědět, zda je to skutečné, nebo pouze iluze. Jeho rozum si začne vymýšlet.

Tímto jsem vám chtěla ukázat, jak funguje duchovní výuka. Skrze co.

Není možné přeskočit svůj vlastní duchovní vývoj a učení se skrze vlastní zkušenost a hned hupsnout, katapultovat se do té pomyslné moudrosti tím, že si násilně otevřete třetí oko, jen pro to, že si myslíte, jak budete vědět.

Vše dostáváme po troškách tak, jak jsme na to připraveni to pochopit skrze prožití. Skrze vlastní zkušenost.

Bohužel, mnoho z těch, co jsou pouze ve třetím patře si myslí, jak už vše ví a snaží se ty ostatní ze suterénu dostat k nim, do jejich pomyslného, vysněného patra, do výše, ve kterém si myslí, že jsou, aby i oni věděli. Byli na stejné "duchovní výši a úrovni", jako jsou oni.

Tito lidé nemají potuchy o tom, co dělají. Že jsou zaseklí ve třetím patře. Nejsou schopni uvidět své vlastní další dveře. Nemohou. Protože si myslí, že je to už ten strop, kdy ví. Mají pocit, myslí si, že už jsou hodně vysoko, v těch nejvyšších patrech. Tito lidé nemají absolutně potuchy, kam to koho díky jejich násilnému bouráním děr do stropů a pater hala bala katapultuje. Do kterého patra. Nebo zda neotevřeli dveře úplně někam jinam. Do světa iluzí a klamů. Jak se totiž od pradávna říká, kdo chce kam, pomozme mu tam.

Arkturiánská rada - Otevření třetího oka

Otevření třetího oka. Jak úžasné. Jen by mě zajmalo, jak poznáte, co je pravda a co není. Co vidíte, co slyšíte a kdo vám to ukazuje. On vám totiž už nikdo nepoví, že když se vám otevře třet oko, mluví k vám obě energie, obě strany. Jak bílá, tak černá. Zde v tomto nekonečném prostoru nejsou, neexistují hranice, vše je navzájem promíchané a mluví k vám všechny možné energie, které existují.

Nebo si snad naivně myslíte, že budete přijímat jen bílou, pravdu? Jakou? Čí? Od koho? A kde se nacházíte? Komu to patří? Vám? Sousedovi? Manželce? Když ani teď, v tuto chvíli nedokážete oddělit pravdu od lži?

To si fakt naivně myslíte, že tomu váš rozum bude rozumět? Že k vám bude hovořit jen bílá, Bůh? A bude vám říkat a ukazovat jen to pěkné? Bude vás varovat před chybou? Před špatným rozhodnutím? A co s tou informací udělá váš rozum? Uposlechne bez jakýchkoliv otázek? Proč?

Vy víte, kdo, nebo co je arkturiánská rada? Nebo si to jen myslíte, že víte? Co když jsou to opět a jenom myslenky a představy jiných lidí v prostoru, jako jste vy, na které se někdo napojil? Myšlenky a představy, jak si někdo představuje, že by to mohlo být?

Napadlo vás někdy, že lidstvo zde existuje už miliony let a stále je stejné? Proč asi? Proč jsme se tedy za těch několik milionů let nezměnili? Víte, ono je krásné snít o tom, že budu vědět a díky tomu se vyhnu problémům a chybám. Budu v pohodě a bezpečí. Jenže? Když nebudu dělat chyby, jak mohu vědět, že to byla chyba? Jak poznáte, že to, co vidíte, slyšíte není něčí fantazie, myšlenka? Uvědomte si, že když spíte, zdá se vám sen, vidíte, slyšíte a cítíte. Je to skutečné. A nemáte to pod kontrolou. Dějí se vám tam věci, kterým nerozumíte. Nevyznáte se v tom, proč a co. A vy si naivně myslíte, že po otevření třetího oka tomu samému, co se vám děje ve snu, budete najednou rozumět? Budete v tom naprosto stejně ztracení, jako ve snu. Tak o tom začněte přemýšlet, proč tomu tak je. Proč?Ano, 3 oko nám pomáhá. Ale pouze tehdy, když se otevře samo. A i když se otevře samo, vždy je potřeba hlídat, které dveře jsou otevřeny a které ne. Protože když jsou zavřeny, tak je k tomu důvod. Pokud je otevřete násilím, nestěžujte si. Probudíte něco, co nemělo být probuzeno, protože na to nejste připraveni.


                                                                                                                                 ZOHRAN

Povídku na toto téma si můžete přečíst v mnou připravované knize povídek ROZHRANÍ pod stejným názvem.

Máte podobné zkušenosti? Podělte se s námi o ně..

Psát k tomuto článku prostřednictvím 'Facebook" stránky můžete zde