Ave Maria - Malba na skle (60x80 cm)

Ave Maria

Ave Maria

Netradiční ztvárnění motivu svaté Marie, jako obyčejné ženy.

Ústředním motivem je žena, hledící na svůj obraz do vody. Je těhotná a drží si bříško. Čeká nový život. Dívá se do vody, zda v odrazu neuvidí svůj osud, co ji čeká.

Hlavou ji běží myšlenky. Spojnice mezi ní a stříbrnou hvězdou. Myslí na minulost, kdy byla dítětem. Na svou svatbu. Na svou budoucnost. Na to, co vše se může stát. Zda prožije svůj život šťastně. Zda o někoho nepřijde díky zlu. Myslí na faleš lidí, kterým věříme,. Na své modlitby za své blízké, aby se v pořádku vrátili domů. Myslí na to, až bude stará.

Tyto myšlenky znázorněné skrze podoby a role žen různých národností a barev pleti jsou uspořádány do jakéhosi stromu života a tvoří korunu stromu.

Kmen stromu je půlený na světlo a tmu. Ráno a noc. Na to navazuje z pohledu ženy pravá strana, slunce, den, světlo - anděl zažehává nový den, vychází slunce a levá strana, měsíc, noc, tma - smrt natahuje ruku po to, co jí patří.

V rozích obrazu jsou dva muži. Jeden je milující, chránící, respektující život a naproti němu je muž, ničící skrze své chtění ovládat, skrze boj.

A žena uprostřed? Co jiného jí zbývá, než se smířit s tím, co přijde, přijmou to a věřit. Najít v sobě moudrost a sílu žít dál i přes to vše, co ji potkalo a ještě ji potká.

Tento obraz vypráví příběhy žen. Ne jeden, ne jedné ženy, ale všech žen, které zde kdy byly a žily.

Každá žena si někdy prošla těmito rolemi a každá si v tomto obraze najde svůj vlastní příběh.

30 000 Kč

Zohran